2. Породи кішок

Рід кошачих найбільше поблюбляють дівчата, адже глибоко в душі кожна із нас м'ягка і пухнаста киця!







Богемський рекс


Кимрик
















Священна Бірма

Американський керл

 

Кішка моєї подруги - Манька


Маркіза







Кожна кішка потребує первого догляду, тому обов'язково звертайте увагу на характер кішки!

Чи всім породам необхідний догляд?

 Відповідь – так, за винятком короткошерстих порід типу сфінкс (їх у нас немає) і найбільш яскравих представників породи рекс, яких у нас вкрай мало.Незважаючи на те, що найбільше в чищенні шкури потребують довгошерсті породи, всі тварини – виставкові та домашні – потребують щотижневому догляді, щоб краще виглядати і щоб не виникло інших можливих проблем.

За потреби у догляді за шерстю кішок можна розділити на наступні категорій:
- Короткошерстні кішки з одношарової шкурою (сіамські, бірманські, «бурма»), рекси, британські короткошерсті, яких спочатку вичісують проти шерсті, видаляючи випали волоски, а потім пригладжують по шерсті.

- Короткошерстні породи з подвійною шкурою (абіссінські, російські блакитні, американські короткошерсті), у яких, крім довгих волосків, які надають шкірі колір, є короткий щільний підшерстя. Їх потрібно чистити так само, як і перше, але не перестаратися і не пошкодити волосяний покрив.

- Довгошерсті і напівдовгошерсті породи (персидські, ангорські). Їх слід розчісувати довго й обережно; в кінці процедури шерсть на плечах і голові зачісується наверх, утворюючи навколо голови «корону».
У більшості короткошерстих порід волоски хутра досягають довжини 4,5 см, а в довгошерстих – 13 см і більше. При регулярному догляді (особливо розчісуванні) видаляються випали волоски. Якщо цього не робити, кішка при вилизуванні видалить їх сама.
Мова кішки покритий численними загостреними горбками (папіллярамі), через які його поверхня схожа на терку. Коли мурка вилизує хутро, папілляри вичісують випали волоски.Оскільки папілляри зігнуті по напрямку до кореня мови, то вилизує волоски підтягуються до пащі тваринного і потім проковтують. Проковтнуті волоски накопичуються в шлунку кішки у вигляді тугих сосіскообразних клубочків вовни.У довгошерстих кішок, яких не розчісують, такі клубочки утворюються найбільш часто.
Кішка, у шлунку якої утворився клубочок, може відчувати голод і ситість одночасно. Вона часто підходить до миски з їжею, з’їдаючи кожен раз дуже мало.Клубочки часто викидаються з шлунку при блювоті, але можуть потрапляти в кишечник і закупорювати його. Можна допомогти кішці позбавитися від клубочків, напоївши її парафіновим маслом, яке змащує стравохід і, будучи мінеральним маслом, не перетравлюється.Якщо такий спосіб не допомагає, доводиться вдаватися до операції. Якщо довгошерстих кішку не вичісувати, то волосся можуть почати накопичуватися за нижніми іклами. Кішка не в силах виплюнути їх або вишкребти лапою. Така волосяна мотузка поступово впроваджується в ясна.Подібних неприємностей можна уникнути, вичісуючи кішку кожен день.





















































Немає коментарів:

Дописати коментар