4. Кролики

Ну що ж наступна група гризунів належить декоративним кроликам. Тваринка не для лінивих, догляд і постійна увага необхідна їм!!! 
Два улюбленця


Мій кролик -Тося

Кролик моєї подруги - Кузя




 




  











 


У дорослого кролика має бути клітка з пластиковим піддоном, довгою не менше 60 див. Клітки з гратчастим дном не прийнятні, оскільки подушечки на лапах у кролика не призначені для такої підлоги. Виберете місце так, щоб клітка не стояла поряд з батареєю або на протязі.
    Як підстилка на дно клітки можна використовувати тирсу або солому. При покупці клітки переконаєтеся, що до неї додаються ясла для сіна, якщо їх ні купите. Інакше сіно, яке лежатиме на підлозі в клітці, швидко приходитиме в непридатність. Також вам необхідно буде мати навісну автоматичну напувалку для гризунів (вона має металеву трубочку з кулькою на кінці) і миску-годівницю для зернового корму. Миску-годівницю варто брати керамічну з широким важким дном, щоб кролик не перевертав її коли виростить, також хороші навісні металеві миски-годівниці, підставка яких кріпиться до грат клітки, а сама миска легко дістається, щоб в неї можна було додати корм.
    Основний корм для молодого кролика – це сіно і комбікорм, також можна додавати геркулес. Можна також використовувати кормові суміші для молодих кроликів, що продаються в зоомагазині. Давати кроликові новий корма слідує поступово, потихеньку перемішуючи його із старим (особисто я привчаю крольчат спочатку до комбікорму і геркулеса, а потім вже вводжу додаткові добавки, такі як суха гречка, овес). Але врахуйте, сіно у кролика має бути завжди!
    Воду рекомендую давати звичайну з крана, фільтровану або відстояну. Кип'ячена вода бідна киснем, кальцієм і мінералами, а вода мінеральна з пляшок навпаки дуже багата солями і може викликати сечокам'яну хворобу.
    Фрукти, овочі, зелену траву давати кроленяті рекомендую не раніше, ніж двомісячного віку. Привчати до них кроленяти слідує поступово по одній тонкій часточці в день, щоб організм звикав. Починати слід з моркви і яблук, капусту ж я рекомендую давати кроликам не молодше за 3-4 місяці.
    У кролика в клітці має бути мінеральний камінь (колесо червоно-коричневого кольору, не плутайте з білим соляним каменем). Хай він на початку не обертатиме на нього ніякої уваги, але у разі браку мінералів кроленя зможе заповнити частину з них лизнувши непомітно пару разів камінчик.
    Не рекомендую вам давати кроликам регулярно дропси (певний тип ласощів, що продають в зоомагазинах). Виняток можуть становити окремі випадки, наприклад як заохочення. Взагалі як заохочення я б рекомендувала давати вашому улюбленцеві сухар з білого хліба (я зазвичай спеціально нарізую хліб кубиками 1.5 см і суша). Також будьте дуже акуратні з вітамінами, пам'ятаєте, що передозування вітамінів це набагато гірше для здоров'я кроленяти, чим їх брак.
    Кролика бажано випускати на прогулянку раз на день мінімум на півгодини. Постарайтеся прибрати з підлоги зайві дроти, кролик може віднестися до них як до віток або коріння дерев і почати їх гризти. Для того, щоб у вас не було зайвих проблем із згризанням шпалер або меблів обов'язково купите крейду в магазині і додайте терту крейду в їжу кроликові, можна також покласти шматок мела в миску з кормом, а також зламайте вітку плодового дерева і покладете її в клітку кроликові, щоб він міг об неї точити зуби. Кролики дуже охайні і коли підростають, то починають ходити в туалет тільки в одне місце. З часом кролика можна буде привчити ходити в туалет в котячий лоток. Кролик також навчиться відгукуватися на своє ім'я.
    Не можна кроликові давати запліснявілі продукти. Перш ніж дати кроликові сіно понюхайте його, воно повинне мати аромат аптечних трав або сухої трави. Якщо ви відчуєте прілий запах, або злегка аміачний запах, у жодному випадку не давайте це сіно кроликові. Також сухі корми не мають бути заражені довгоносиками або іншими шкідниками. Інакше цьому може привести до проносу у кроликів. У кролика має бути завжди суха підстилка. Чистити клітку і міняти підстилку потрібно мінімум двічі в тиждень. Якщо кролик житиме на мокрій або брудній підстилці (тирса, сіно, пресовані дерев'яні гранули) у кролика можуть виникнути шлункові захворювання. Міняти лоток щодня, кролики не люблять ходити в туалет в брудний лоток інакше вони просто влаштують туалет поряд з ним.
    Уважно спостерігайте за вашим кроленям, якщо вона поникнув, перестав із задоволенням є сіно і комбікорм, у нього почався пронос – означає ваше кроленя захворів. Пронос дуже небезпечний для кроликів, оскільки тривалий розлад шлунку може привести до смерті вашого вихованця. Пронос може бути у кролика з різних причин: неправильне живлення, невідповідний корм, зіпсований корм, різка зміна кормів в раціоні кролика, передчасне або рясне введення в раціон фруктів і овочів, вірусні інфекції, шлункові захворювання, особливо часто зустрічається у молодих кроликів (до 3-4 місяців) кокцидиоз. У випадку, якщо у вашого кролика почався пронос, давайте йому слабкий відвар аптечної ромашки, якщо відмовляється пити з напувалки, то можна влити в рот за допомогою шприца, заздалегідь знявши голку. Приберіть весь корм з клітки окрім сіна і води, зміните підстилку. Якщо пронос наступного дня
не припиниться, терміново несіть кроленяти до лікаря, можливо у вас серйозне захворювання. Як профілактика поносу можна давати кроликові один-два рази на тиждень відвар ромашки або слабкий розчин марганцівки (злегка рожевий), або йоду (1-2 краплі на 1 л. води)

Немає коментарів:

Дописати коментар